Kategoria Co warto wiedzieć

Cześć, to ja Natalka

Cześć, to ja Natalka

Pomyślałam, że dobrym pomysłem będzie napisać na początek kilka słów o sobie. Pewnie chcecie się dowiedzieć kim jestem i po co powstaje kolejny blog o zdrowej diecie i sporcie. Już tłumaczę i mam nadzieję, że przekonam Was, że warto odwiedzać częściej Ciało i Zdrowo.

Zacznijmy od niezbędnych informacji na mój temat. Z wykształcenia jestem Dietetykiem i Technologiem Żywności. Oba kierunki ukończyłam na warszawskiej SGGW. Studiowałam  również psychodietetykę na SWPSie, i podyplomowo, Coaching zdrowia i żywienia w Colegium Civitas. Cały czas się szkolę, bo nauka o żywności to dynamicznie rozwijająca się dziedzina. Trzeba być czujnym, aby nie wypaść z obiegu. Staram się nadążać za najnowszymi doniesieniami, ale także weryfikować te informacje, bo to co można znaleźć w mediach to dietetyczne plotki.

Moja historia sportowa sięga dzieciństwa. Rodzice zapisali mnie na gimnastykę artystyczną już jako kilkulatkę. Miałam strasznego platfusa i potykałam się o własne stopy 😉  Od początku wiedziałam, że sport jest dla mnie. Szpagaty, mostki i gwiazdy to była moja codzienność (i przyjemność).

Trzy lata na macie wyprostowały mi nogi i otworzyły furtkę do trenowania akrobatyki sportowej. Robiłam salta, przerzuty, gwiazdy bez rąk. Ćwiczyłam w trójce i byłam tą osobą, która wykonuje akrobacje podtrzymywana przez dwie pozostałe. Z perspektywy dorosłego człowieka stwierdzam, że odwagi mi nie brakowało.

Po gimnastyce i akrobatyce trafiłam do Państwowej Szkoła Baletowej. Uczyłam się dyscypliny, dobrej organizacji i wytrwałości, a także odporności na stres. Po trzech latach kiedy zdałam sobie sprawę, że pribabaleriną nie zostanę, postanowiłam szukać dalej. Wiedziałam, że kocham taniec. Taniec nowoczesny i taniec współczesny to był mój żywioł.

Ćwiczyłam przy Studio Buffo i tak trafiłam do musicalu Metro gdzie spędziłam – jeśli sie nie mylę – całe 5 lat! Gdy nadszedł czas matury i studiów odeszłam z teatru, ale z tańca nie zrezygnowałam. Modern jazz i taniec współczesny były wciąż moja pasją.

Na studiach trafiłam do AZS SGGW. Reprezentowałam uczelnię w Aerobiku Sportowym. Przyznam Wam się, że na początku to był mój sposób na zaliczenie w-fu i zdobycie stypendium sportowego, ale z czasem, dzięki zdobytemu doświadczeniu, zaczęłam trenować również innych. Podczas pięciu lat treningów zdobyłam Tytuł Akademickiej mistrzyni Polski w kategorii par i trójek, jako solistka zdobyłam wicemistrzostwo Polski.

Wpracy wykorzystuję swoje sportowe doświadczenie. Jestem licencjonowaną instruktorką fitness i trenerką personalną. Prowadzę różnorodne zajęcia grupowe ( wzmacnianie, trening interwałowy, zdrowy kręgosłup, pilates, TRX-y, czyli ćwiczenia z wykorzystaniem taśm przyczepionych do sufitu lub ściany czy aqua aerobic).

Od trzech lat podnoszę również kettle (czyli odważniki przypominające czajniki:-)) . Trenuję w najlepszej Akademii Kettlebells Warszawa. Jestem Asystentką Centum Kettelbell Polska (http://www.centrumkb.pl/natalia-pucilowska/). Udało  mi się także dołączyć do elitarnej grupy TOP TEAM z pięcioma gwiazdkami na koszulce (tutaj przeczytacie co to takiego kettlowe top team – http://www.centrumkb.pl/top-team/, http://www.centrumkb.pl/top-team-natalia-pucilowska/). To jeszcze nie koniec moich przygód ze sportem. Ostatnio próbowałam także tajskiego boksu i animal flow. A dopiero się rozkręcam!

Po co to wszystko piszę?  Po pierwsze chciałabym, żebyście mi zaufali. Nie jestem osobą, która urwała się z choinki i nagle postanowiła założyć bloga o zdrowym stylu życia, bo to jest teraz modne. Jestem wykształcona, mam doświadczenie, wciąż się rozwijam. Chciałabym, żebyście wiedzieli, że treści które będę zamieszczać na Ciało i Zdrowo nie są wyssane z palca.

Chcę, żeby to był blog dla normalnych ludzi,  nie tylko dla wyczynowców i nie tylko dla idealnych trenerek z Instagrama. Dla tych, którzy szukają swojej drogi po zdrowszej stronie mocy. Chciałabym udowodnić, że każdy może prowadzić zdrowy styl życia niezależnie od wieku, dostępnych środków finansowych czy miejsca zamieszkania.

Co znajdziecie na blogu?

co jeść? – tam wyszukacie szybkie przepisy na zdrowe dania nie tylko moje autorskie, ale także te przetestowane z innych blogów kulinarnych, które uważam za warte polecenia

co warto wiedzieć ? – w tej zakładce przeczytacie artykuły dotyczące diety, aktywności fizycznej, zero waste czyli ogólnie pojętego zdrowego stylu życia.

co trenować?  – tutaj znajdziecie bazę informacji na temat tego jaką aktywność fizyczną warto wybrać. Specjalnie dla Was wezmę udział w różnych zajęciach sportowych, przeprowadzę wywiady z prowadzącymi, kładąc nacisk na to dla kogo dana dyscyplina będzie najlepszym wyborem. Pytania do prowadzących będą zawsze te same, tak, aby każdy z was mógł porównać różne dyscypliny sportu i wybrać tę dla siebie najlepszą.

Zostaw komentarz